Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

Aktualności przedszkolne

Artykuły

 • Szukanie wielkanocnego zajączka wyróżnione

  „A teraz w związku z Wielkanocnymi Świętami
  Obdarowuję Was zajączkowymi prezentami.
  Chciałbym złożyć Wam życzenia:
  Zdrowia, szczęścia i marzeń spełnienia!”

  Jak każdego roku przed Świętami Wielkanocnymi przedszkolaki w naszym przedszkolu szukają Wielkanocnego Zajączka. Na ten moment przygotowywaliśmy się już od rana. Dzień mijał nam szybko na zajęciach, a Zajączka jakoś nie było widać, choć wyglądaliśmy go już z coraz większą niecierpliwością. Wreszcie po zabawie nadszedł ten moment, a najważniejsze, że każdy coś od zajączka dostał. Dzisiejszy dzień dostarczył nam wiele radości i pozytywnych emocji, za które dziękujemy tajemniczemu zajączkowi.

  Czytaj Więcej o: Szukanie wielkanocnego zajączka
 • Warsztaty "Suchy lód" wyróżnione

  Dzieci podczas warsztatów poznały odpowiedzi na pytania: Co to jest suchy lód i dlaczego nazywamy go suchym? Jaka jest jego temperatura? Czy może się on topić jak prawdziwy lód?
  Niezwykłość suchego lodu polega na tym, że po zanurzeniu go w wodzie z naczynia zaczyna wydzielać się biały, gęsty dym. Przedszkolaki, które przeprowadzały doświadczenia z suchym lodem były zadziwione tym efektem. Metody zastosowane podczas warsztatów  aktywizowały dzieci i stymulowały ich zmysły, a kreatywne doświadczenia pozwoliły poznać reakcję suchego lodu z wodą. Każdy miał okazję stworzyć małą chmurkę, by na koniec wspólnie bawić się przy wielkiej chmurze. Zaskoczeniom nie było końca. Mamy nadzieję, że takie warsztaty chociaż odrobinkę zrekompensowały dzieciom brak białego puchu za oknem.

  Czytaj Więcej o: Warsztaty "Suchy lód"
 • Dzień Kolorowej Skarpety wyróżnione

   Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Świętujemy go, nosząc kolorowe skarpetki nie do pary i w ten sposób okazując symboliczne wsparcie i zrozumienie potrzeb osób dotkniętych zespołem Downa. Nasze przedszkolaki i pracownicy przedszkola założyli skarpetki nie do pary. Prowadziliśmy rozmowy, wykonywaliśmy zadania, oglądaliśmy filmy, a także wykonywaliśmy prace plastyczne różnymi technikami plastycznymi.  Nasze przedszkolaki tego dnia bardzo dużo się nauczyły.

  Czytaj Więcej o: Dzień Kolorowej Skarpety
 • Powitanie wiosny wyróżnione

  Przyszła do nas pani wiosna, cała w sukni z kwiatów.

  Uśmiechnięta i radosna, wśród lecących ptaków.

  Powróciły z nią bociany, z dalekiej Afryki.

  Żaby w stawie się zbudziły, misie i jeżyki.

  Powitaliśmy nową porę roku  - wiosnę. Wszystkie dzieci i pracownicy przedszkola ubrani byli w kolorze zielonym. Uczestniczyliśmy w zabawach związanych z nową porą roku. Były zagadki, zabawy ruchowe, piosenki, prace plastyczne wykonywane różnymi technikami. Wykonaliśmy  własną Marzannę, która została spalona i w ten sposób dzieci pożegnały zimę.

  Przedszkolaki sadziły cebulki kwiatów oraz cebulkę na szczypiorek. Zobaczymy jak szybko nam wyrośnie. Musimy jednak je pielęgnować i o nie dbać, aby miały dobre warunki do wzrostu.

  Czytaj Więcej o: Powitanie wiosny
 • Dzień Dinozaura wyróżnione

  W przedszkolu to nietypowe święto obchodzone jest z wielką przyjemnością. Dzieci uwielbiają dinozaury. Wielu przedszkolaków mówi, że jest to ich ulubiony dzień w przedszkolu. Dzieci mogły brać udział w nietypowych zajęciach, które wprowadzały je w prehistoryczny świat i przybliżały im życie dinozaurów. 

  Czytaj Więcej o: Dzień Dinozaura
 • Bal karnawałowy wyróżnione

  Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 26 lutego podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach.

  Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie.

  Czytaj Więcej o: Bal karnawałowy

Banery/Logo

Logo szkoły