Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak aby uczeń zrozumiał"

Aktualności klasy I - III

Artykuły

 • Warsztaty bożonarodzeniowe w klasie IIIa wyróżnione

  Święta tuż, tuż … . Aby poczuć w szkole atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie klasy III a uczestniczyli w warsztatach plastycznych, które 2 grudnia poprowadziła pani Agnieszka Czachorowska.

  Zapoznała ona uczniów z ciekawą i oryginalną techniką scrapbookingu. Organizatorka warsztatów zapewniła uczestnikom wszystkie potrzebne materiały plastyczne oraz niezbędne pomoce do wykonania pięknych kartek. W miłej atmosferze i prawdziwie świątecznym nastroju czas mijał bardzo szybko. Każdy z uczniów starał się wykonać swoje zadanie najlepiej jak potrafi. Wszystkie, wykonane w trakcie zajęć prace, przekazane zostały parafialnemu oddziałowi Caritas w Subkowach.

  Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za przygotowanie warsztatów, poświęcony czas oraz wspólną zabawę, która pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań i otworzyć serca na drugiego człowieka. To był wyjątkowy czas.

  Czytaj Więcej o: Warsztaty bożonarodzeniowe w klasie IIIa
 • Sukces naszych uczennic! wyróżnione

       W dniu 1 grudnia 2022r. cztery uczennice naszej szkoły wzięły udział w Tczewskim Konkursie Recytatorskim  „Mój ulubiony wiersz”- kategoria klasy I-III.  Celem konkursu jest rozwój zainteresowań dzieci recytacją jako aktywną formą wypowiedzi, aktywizacja środowisk uczniowskich, popularyzacja literatury poprzez piękno słowa mówionego oraz promocja szkolnego ruchu artystycznego.

  Czytaj Więcej o: Sukces naszych uczennic!
 • Warsztaty florystyczne w klasach II wyróżnione

  Wianki adwentowe to piękny element dekoracyjny wprowadzający w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

  W czwartek, 24 listopada, uczniowie klas IIa i IIb wzięli udział w warsztatach florystycznych, na których wykonali pachnące świerkiem, cynamonem i pomarańczami wianki adwentowe. Znalazły się na nich również kolorowe kokardki, orzechy i szyszki. Na każdym wianku dzieci umieściły 4 świeczki, symbolizujące cztery tygodnie adwentu. Każda z prac była wyjątkowa i oryginalna.  Uczniowie samodzielnie wykonanymi wiankami udekorują swoje domy.

   Szczególne podziękowania składamy pani Małgorzacie Gądek za przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów oraz mamom, które w nich współuczestniczyły.

  Czytaj Więcej o: Warsztaty florystyczne w klasach II
 • Klasy I w Gdańsku wyróżnione

  15 listopada uczniowie klasy Ia i Ib wybrali się na całodzienną wycieczkę autokarową do Gdańska. Najpierw w Multikinie obejrzeli film animowany  pt. „Urwis”. Po filmie uczestniczyli w lekcji filmowej prowadzonej przez aktora, w której krok po kroku dowiedzieli się, w jaki sposób powstają filmy animowane. Poznali pracę scenografa, reżysera, animatora.  W trakcie jednego z ćwiczeń, dzięki wskazówkom aktora, wprawili w ruch bohatera filmu-Urwisa

  Czytaj Więcej o: Klasy I w Gdańsku

Banery/Logo

Logo szkoły