Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

ZS Subkowy

Aktualności klasy I - III

Artykuły

 • Mikołaj w szkole wyróżnione

  6 grudnia od wczesnych godzin rannych na szkolnym korytarzu rozbrzmiewał donośny dźwięk dzwonka. Działo się to za sprawą niezwykłego i długo oczekiwanego gościa – Świętego Mikołaja. Dzieci witały go serdecznie i robiły sobie z nim pamiątkowe zdjęcia.

  Cóż to była za radość i emocje!!! Święty Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem odwiedzał kolejne klasy, wręczał upominki i częstował dzieci cukierkami. Wszyscy uczniowie i nauczyciele starali się tego dnia upodobnić do zacnego gościa, więc w szkole dominował w ubiorach kolor czerwony.

  To był niezwykle radosny i wesoły dzień.

  Czytaj Więcej o: Mikołaj w szkole
 • Sukcesy uczniów klas I-III wyróżnione

  4 grudnia 2023r. cztery uczennice naszej szkoły wzięły udział w Tczewskim Konkursie Recytatorskim  „Mój ulubiony wiersz”- kategoria klasy I-III.  Celem konkursu jest rozwój zainteresowań dzieci recytacją, jako aktywną formą wypowiedzi, aktywizacja środowisk uczniowskich, popularyzacja literatury poprzez piękno słowa mówionego.

  W konkursie wzięło udział 25 recytatorów ze szkół z powiatu tczewskiego. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, a występom towarzyszyły duże emocje. Oceny recytacji dokonywało profesjonalne jury- aktorzy z Teatru Wybrzeże z Gdańska oraz Teatru Muzycznego z Gdyni. Przedstawiciele naszej szkoły odnieśli wielki sukces !

  Czytaj Więcej o: Sukcesy uczniów klas I-III
 • Szkolny Konkurs Recytatorski wyróżnione

  23 listopada  2023r odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III. Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, promowanie talentów recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego. W konkursie wzięło udział 12 recytatorów, po dwoje przedstawicieli z każdej klasy. Wśród prezentowanych utworów przeważały wiersze Jana Brzechwy i Agnieszki Frączek.  Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom. Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:

  Czytaj Więcej o: Szkolny Konkurs Recytatorski
 • Dary dla Schroniska bezdomnych zwierząt w Tczewie wyróżnione

  14 listopada przekazaliśmy Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Tczewie dary zebrane w wyniku zbiórki charytatywnej prowadzonej na terenie naszej szkoły pod hasłem ,, Pełna miska dla schroniska”. 

  Dzięki zaangażowaniu i hojności uczniów, rodziców oraz nauczycieli zebraliśmy karmę, koce i różne akcesoria dla psów i kotów. 

  Samorząd szkolny bardzo dziękuje wszystkim, którzy wsparli tę akcję.

  Czytaj Więcej o: Dary dla Schroniska bezdomnych zwierząt w Tczewie
 • Obchodzimy Dzień Pluszaków wyróżnione

  Dzień Pluszaków przypada 27 października. To doskonała okazja, żeby podziękować pluszowym ulubieńcom za ich nieocenioną pomoc. Pluszakowi przyjaciele pomagają, gdy jest nam smutno lub nie możemy zasnąć. Bywają powiernikami naszych największych dziecięcych tajemnic. Każdy ma swojego ukochanego pluszaka, którego zabiera ze sobą do lekarza, na egzamin, wakacje. On zawsze nas wspiera, rozumie i nie krytykuje.

  Uczniowie klas I-III spędzili ten dzień razem ze swoimi ukochanymi pluszakami, przynosząc je do szkoły. Oto pamiątkowe zdjęcia.

  Czytaj Więcej o: Obchodzimy Dzień Pluszaków
 • Pierwsze sukcesy pierwszoklasistów wyróżnione

  Dnia 17 października pięcioro uczniów z klasy Ia udało się wraz z wychowawcą panią Anetą Noch do Gdańska na uroczystą galę podsumowującą konkurs plastyczny pt. ”Chopin w Gdańsku”. Całe przedsięwzięcie zorganizowane było przez Gdańskie Koło Towarzystwa im. Fryderyka Chopina. Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac z czego, aż pięć zostało nagrodzonych i wyróżnionych z naszej szkoły.

  Laureaci konkursu to:

  Czytaj Więcej o: Pierwsze sukcesy pierwszoklasistów

Banery/Logo

Logo szkoły