Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak aby uczeń zrozumiał"

Aktualności klasy I - III

Artykuły

 • Leśny piknik w klasie I a wyróżnione

  16 czerwca uczniowie z klasy Ia wybrali się na piknik do pobliskiego lasu. Dzieci pod okiem wychowawcy bacznie obserwowały przyrodę, rozpoznawały i nazywały rośliny oraz zwierzęta. Wspólnie i radośnie spędziły czas na czas oddając się grom i zabawom na świeżym powietrzu, bawiąc się i ciesząc beztroską chwili. Największą atrakcją pikniku okazały się jednak pyszności przygotowane przez mamy na wspólny, klasowy poczęstunek na świeżym powietrzu.
  Piękna pogoda i dobre humory towarzyszyły wszystkim w to słoneczne przedpołudnie, pozwoliły poczuć, że wakacje są już naprawdę blisko.

  Czytaj Więcej o: Leśny piknik w klasie I a
 • Wyniki konkursu „Najładniejszy zeszyt lektur klas I- III” wyróżnione

  We wrześniu 2020 r. został ogłoszony konkurs na „Najładniejszy zeszyt lektur”. Celem konkursu było

  • rozbudzanie zainteresowań i zdolności uczniów,
  • wzrost czytelnictwa wśród uczniów,
  • kształcenie sprawnego posługiwania się słowem pisanym poprzez krótkie opisy przeczytanych książek
  • wyrażanie emocji związanych z przeczytanymi utworami w formie twórczości plastycznej.

  8 czerwca 2021 r. konkurs został rozstrzygnięty.

  Czytaj Więcej o: Wyniki konkursu „Najładniejszy zeszyt lektur klas I- III”
 • „Piraci z Książkolandii” - pasowanie na czytelnika wyróżnione

  Z radością informujemy, że wszyscy uczniowie klas pierwszych stali się w poniedziałek, 14 czerwca, prawowitymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.  Podczas uroczystości, poszukując razem z dobrymi piratami skarbu, Pierwszaki odwiedziły  Książkolandię i złożyły uroczyste przyrzeczenie. Wierzymy, że jest to dopiero początek ich Wielkiej Podróży po Morzu Wiedzy opływającym Książkolandię i po samej wyspie, która w języku ludzi nazywa się Biblioteką.

  Czytaj Więcej o: „Piraci z Książkolandii” - pasowanie na czytelnika
 • Bezpiecznie podczas wakacji wyróżnione

  Zbliżające się wakacje były dla klasy IIIb okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego wypoczynku.

  W trakcie zajęć uczniowie powtórzyli numery alarmowe oraz przećwiczyli w parach w jaki sposób należy prowadzić rozmowę z dyspozytorem Pogotowia Ratunkowego. Dzieci uczyły się również układania osoby nieprzytomnej w pozycji bezpiecznej. Obejrzały także film edukacyjny, z którego dowiedziały się jak należy prowadzić masaż serca oraz do czego służy defibrylator i jak się go używa. Na koniec rozmawiały o bezpieczeństwie nad wodą i w czasie górskich wycieczek.

  To była bardzo ciekawa i ważna lekcja!!!

  Czytaj Więcej o: Bezpiecznie podczas wakacji
 • Klasa II a na wycieczce w lesie wyróżnione

  11 czerwca, korzystając z pięknej, słonecznej pogody dzieci z klasy IIa wybrały się na wycieczkę do lasu, a dokładniej na zajęcia terenowe. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie dzieciom środowiska przyrodniczego, jakim jest las, zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą, rozbudzenie ich potrzeb poznawczych oraz zwrócenie uwagi na różnorodność otaczającego świata.

  Czytaj Więcej o: Klasa II a na wycieczce w lesie
 • Szkolny Turniej Szachowy dla klas II i III wyróżnione

  Uczniowie klas II i III regularnie uczestniczą w cotygodniowych zajęciach szachowych realizowanych w ramach projektu "Edukacja przez szachy w szkole".

  W maju br. odbył się z tej okazji Szkolny Turniej Szachowy. Wszystkie dzieci miały okazję wziąć udział w tym szkolnym wydarzeniu. Pomimo obostrzeń związanych z pandemią udało nam się wyłonić szkolnych mistrzów szachowych, którzy najlepiej poradzili sobie z zagadnieniami dot. gry w szachy. Zadanie konkursowe polegało na  rozwiązaniu testu, przygotowywanego odpowiednio dla uczniów klas II i III.

  Czytaj Więcej o: Szkolny Turniej Szachowy dla klas II i III
 • Konkurs ortograficzny dla klas II wyróżnione

  Polska ortografia należy do wyjątkowo trudnych. Jej meandry to czasem ląd nie do odkrycia. A jednak nie dla wszystkich.
  11 czerwca w naszej szkole odbył się Konkurs ortograficzny klas II.
  W konkursie wzięło udział 8 uczniów, po 4 reprezentantów z każdej klasy. Celem konkursu było podniesienie sprawności poprawnego posługiwania się językiem polskim w piśmie, zachęcanie uczniów do zdobywania wiedzy na temat ortografii polskiej - rozwijanie zainteresowań, ćwiczenie i doskonalenie poprawnej pisowni wyrazów oraz właściwej interpunkcji, a także wzbudzanie pozytywnej rywalizacji wśród dzieci.

  Czytaj Więcej o: Konkurs ortograficzny dla klas II
 • Sukces uczniów kl. I i II w konkursie powiatowym wyróżnione

  W bieżącym roku szkolnym chętni uczniowie z kl. I-III przystąpili do  XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. Każdego roku konkursowi przyświeca ten sam cel : promowanie pozytywnych zachowań związanych z przebywaniem i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

  W tym roku należało wykonać dwuwymiarową pracę plastyczną w formacie  A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym. Obecnie konkurs został rozstrzygnięty na etapie powiatowym, w którym:

  Czytaj Więcej o: Sukces uczniów kl. I i II w konkursie powiatowym

Banery/Logo

Logo szkoły