Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak aby uczeń zrozumiał"

Witaj
Strona Zespołu Szkół w Subkowach

Artykuły

 • Leśny piknik w klasie I a wyróżnione

  16 czerwca uczniowie z klasy Ia wybrali się na piknik do pobliskiego lasu. Dzieci pod okiem wychowawcy bacznie obserwowały przyrodę, rozpoznawały i nazywały rośliny oraz zwierzęta. Wspólnie i radośnie spędziły czas na czas oddając się grom i zabawom na świeżym powietrzu, bawiąc się i ciesząc beztroską chwili. Największą atrakcją pikniku okazały się jednak pyszności przygotowane przez mamy na wspólny, klasowy poczęstunek na świeżym powietrzu.
  Piękna pogoda i dobre humory towarzyszyły wszystkim w to słoneczne przedpołudnie, pozwoliły poczuć, że wakacje są już naprawdę blisko.

  Czytaj Więcej o: Leśny piknik w klasie I a
 • Wyniki konkursu „Najładniejszy zeszyt lektur klas I- III” wyróżnione

  We wrześniu 2020 r. został ogłoszony konkurs na „Najładniejszy zeszyt lektur”. Celem konkursu było

  • rozbudzanie zainteresowań i zdolności uczniów,
  • wzrost czytelnictwa wśród uczniów,
  • kształcenie sprawnego posługiwania się słowem pisanym poprzez krótkie opisy przeczytanych książek
  • wyrażanie emocji związanych z przeczytanymi utworami w formie twórczości plastycznej.

  8 czerwca 2021 r. konkurs został rozstrzygnięty.

  Czytaj Więcej o: Wyniki konkursu „Najładniejszy zeszyt lektur klas I- III”
 • „Piraci z Książkolandii” - pasowanie na czytelnika wyróżnione

  Z radością informujemy, że wszyscy uczniowie klas pierwszych stali się w poniedziałek, 14 czerwca, prawowitymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.  Podczas uroczystości, poszukując razem z dobrymi piratami skarbu, Pierwszaki odwiedziły  Książkolandię i złożyły uroczyste przyrzeczenie. Wierzymy, że jest to dopiero początek ich Wielkiej Podróży po Morzu Wiedzy opływającym Książkolandię i po samej wyspie, która w języku ludzi nazywa się Biblioteką.

  Czytaj Więcej o: „Piraci z Książkolandii” - pasowanie na czytelnika
 • Bezpiecznie podczas wakacji wyróżnione

  Zbliżające się wakacje były dla klasy IIIb okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego wypoczynku.

  W trakcie zajęć uczniowie powtórzyli numery alarmowe oraz przećwiczyli w parach w jaki sposób należy prowadzić rozmowę z dyspozytorem Pogotowia Ratunkowego. Dzieci uczyły się również układania osoby nieprzytomnej w pozycji bezpiecznej. Obejrzały także film edukacyjny, z którego dowiedziały się jak należy prowadzić masaż serca oraz do czego służy defibrylator i jak się go używa. Na koniec rozmawiały o bezpieczeństwie nad wodą i w czasie górskich wycieczek.

  To była bardzo ciekawa i ważna lekcja!!!

  Czytaj Więcej o: Bezpiecznie podczas wakacji
 • Dyplom dla Wzorowej Placówki - realizacja projektu w grupie 0A i 0B wyróżnione

  JESTEŚMY WZOROWI! :)
  Przez cały rok szkolny 2020/2021 grupa 0A oraz 0B realizowała projekt zewnętrzny "Mały Miś w świecie wielkiej literatury." Mały Miś wprowadził dzieci w świat książek, emocji, zdrowia, ekologii oraz żywiołów. Realizacja projektu polegała na wykonywaniu zadań, jakie zostały przygotowane dla Naszych Starszaków przez Misiową Rodzinkę.
  Każde z dzieci z grupy 0A oraz 0B pracowały z ogromnym zaangażowaniem, za co Mały Miś dziękował wysyłając każdej z grup certyfikat.
  Na zakończenie projektu, z racji ukończenia wszystkich modułów otrzymaliśmy miano "Wzorowej Placówki."
  Jest to dla Nas ogromny zaszczyt!
  Każdy moduł był niezwykle interesujący, wartościowy oraz pomagał poznawać otaczający Nas świat.
  Dziękujemy za możliwość przeżycia podroży do świata nauki i zabawy z Małym Misiem.
   
  Czytaj Więcej o: Dyplom dla Wzorowej Placówki - realizacja projektu w grupie 0A i 0B
 • Klasa II a na wycieczce w lesie wyróżnione

  11 czerwca, korzystając z pięknej, słonecznej pogody dzieci z klasy IIa wybrały się na wycieczkę do lasu, a dokładniej na zajęcia terenowe. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie dzieciom środowiska przyrodniczego, jakim jest las, zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą, rozbudzenie ich potrzeb poznawczych oraz zwrócenie uwagi na różnorodność otaczającego świata.

  Czytaj Więcej o: Klasa II a na wycieczce w lesie
 • Szkolny Turniej Szachowy dla klas II i III wyróżnione

  Uczniowie klas II i III regularnie uczestniczą w cotygodniowych zajęciach szachowych realizowanych w ramach projektu "Edukacja przez szachy w szkole".

  W maju br. odbył się z tej okazji Szkolny Turniej Szachowy. Wszystkie dzieci miały okazję wziąć udział w tym szkolnym wydarzeniu. Pomimo obostrzeń związanych z pandemią udało nam się wyłonić szkolnych mistrzów szachowych, którzy najlepiej poradzili sobie z zagadnieniami dot. gry w szachy. Zadanie konkursowe polegało na  rozwiązaniu testu, przygotowywanego odpowiednio dla uczniów klas II i III.

  Czytaj Więcej o: Szkolny Turniej Szachowy dla klas II i III

Banery/Logo

Logo szkoły