Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak aby uczeń zrozumiał"

X Mikołajkowy Rajd Pieszy z Latarkami

Dnia 2 grudnia 2022r. odbył się X Mikołajkowy Rajd z Latarkami połączony z dziesiątymi urodzinami Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK ,,Zaplątane Sznurówki". Uczestnicy wyprawy przeszli trasą Subkowy - Radostowo - Gród ,,Kerin" - Subkowy. Wędrowcy odwiedzili zespół dworsko-parkowy w Radostowie, gdzie zwiedzili zabytkowy spichlerz i poznali historię pałacu. W grodzie Bractwa Rycerskiego "Kerin", w klimacie turystycznym, odbyły się obchody urodzin koła: ognisko, konkurs, okolicznościowe dyplomy i wystawa zdjęć z historii wędrówek. Nie zabrakło jubileuszowego wystrzału z hakownicy.         Z grodu piechurzy przeszli z powrotem krótszą trasą wzdłuż torów kolejowych do Subków.

 

 Wielkie podziękowania dla strażaków OSP Subkowy za bezpieczne przeprowadzenie grupy na trasie, Gminie Subkowy za nagrody w konkursie krajoznawczym, Panu Robertowi Nowakowskiemu za udostępnienie grodu i niepowtarzalny klimat, rodzinie  Państwa Czachorowskich za możliwość odwiedzenia zespołu dworsko-parkowego w Radostowie oraz dla  Zespołu Szkół w Subkowach (nauczycielom za opiekę podczas wycieczki i pracownikom obsługi za przygotowanie ciepłej herbaty). Całe przedsięwzięcie było dofinansowane przez PTTK.

Do zobaczenie na trasie... i przy okazji następnych rocznic;)

Banery/Logo

Logo szkoły