Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak aby uczeń zrozumiał"

Mikołajki

6 grudnia to najbardziej wyczekiwany dzień w roku! Od samego ranka dzieci w naszej szkole z niecierpliwością czekały na upominki od Św.Mikołaja.

Klasa Ia czekała w czerwonych czapkach. Podczas lekcji uczniowie wykonali wielkie mikołajowe czapki z brystolu i pięknie ozdobili je. Ponadto zapoznali się z legendą o Św. Mikołaju. W klasie Ib też było pracowicie. Uczniowie wysłuchali opowiadania czytanego przez n-la pt : „Jak Św. Mikołaj zgubił prezenty”. Uczniowie odgadywali  mikołajkowe prezenty, doskonalili umiejętności w pisaniu i w wykonaniu postaci Mikołaja. Dzieci bardzo sprawnie wycinały, kolorowały i ozdabiały postać Mikołaja. W klasach 2a i 2b , też tego dnia było ciekawie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach gipsowych o tematyce świątecznej - pomysł na świąteczny upominek. Uczniowie klasa 2a otrzymali fantastyczną  przesyłkę od Św. Mikołaja  w której były kalendarze adwentowe dla dzieci. Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie zdobywali umiejętności w kodowaniu  i rozwiazywaniu złożonych zadań tekstowych. Podsumowaniem zajęć była wspólnie wykonana przez klasę papierowa choinka. W klasach trzecich stopień trudności wzrastał w oczekiwaniu na Św. Mikołaja. Uczniowie klasy 3a redagowali list do Św. Mikołaja,  rozwiązywali karty pracy i uczestniczyli w projekcji filmu pt:”Klaus”. Podsumowaniem zajęć było ułożenie opowiadania do podanych ilustracji o tematyce świątecznej. Do klasy 3b Św. Mikołaj przybył bardzo, bardzo późno. Uczniowie wraz z rodzicami, rodzeństwem ,a nawet z babciami spotkali się w szkole o godz. 16.00.  Następnie ustroili klasową choinkę w kolorowe ozdoby i świeczki. Potem szukały w szkole bohatera naszego podręcznika duszka Kalasanego- niestety duszek tego dnia był bardzo zajęty ponieważ był pomocnikiem Św. Mikołaja. Po trudach poszukiwawczych wszyscy z naszej szkoły  udali się z zapalonymi lampionami na Roraty do naszego Kościoła Parafialnego. Podczas Rorat Hania czytała lekcję, Amelia i Lena śpiewały Psalm, Weronika Agata i Wiktoria wypowiadały  modlitwę wiernych. Po Roratach do Kościoła zawitał oczekiwany przez wszystkich Św. Mikołaj. Przywitał się bardzo serdecznie z wszystkimi i przeprowadził bardzo ciekawą rozmowę z której dzieci wyniosły wspaniałą naukę; „Każdy w tym dniu na kogoś czeka, wy czekaliście na Św. Mikołaja , lecz obok was żyją ludzie, którzy czekają na uśmiech, dobre słowo, na życzliwość- nie zapominajcie, że warto pomyśleć i zrobić tak nie wiele aby uszczęśliwić innych”. Wszyscy uczestniczący w Roratach otrzymali od Św. Mikołaja prezenty i maskotki , a pomocnikami Św. Mikołaja były Panie z Parafialnego Caritas. Dla wszystkich Parafian uczniowie klasy 3b przekazali prezenty w postaci słodkich pierniczków przygotowanych podczas zajęć kulinarnych. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z tak wyjątkowym gościem. Po Roratach uczniowie udali się z rodzicami na salę gimnastyczną naszej szkoły, gdzie odbył się turniej mikołajkowy. Wspólne gry i zabawy sprawnościowe z zaproszonymi gośćmi. Wspólna kolacja i słodkości podczas przerw sprawiły że wieczór mikołajkowy upłynął w miłej serdecznej i przyjaznej atmosferze.

Banery/Logo

Logo szkoły