Aktualności przedszkolne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Kolorowy dzień w przedszkolu

Przejdź do - Kolorowy dzień w przedszkolu

„Kolorowy dzień” jest już tradycją w naszym przedszkolu. Tego dnia wszystkie dzieci oraz pracownicy przedszkola byli ubrani w kolorze zielonym. Symbolizowało to nadejście nowej pory roku – wiosny. Dzieci odgadywały zagadki związane z nową porą roku, szukały pochowanych w sali oznak wiosny, wykonywały prace plastyczne różnymi technikami, brały udział w zabawach, śpiewały piosenki. Następnie ze specjalnie przygotowaną Marzanną pożegnaliśmy zimę, a powitaliśmy wiosnę. Był to dzień pełen atrakcji dla naszych przedszkolaków.

23 marca 2021

Dzień Kolorowej Skarpety

Przejdź do - Dzień Kolorowej Skarpety

19 marca a solidaryzowaliśmy się z osobami z Zespołem Downa. Wszystkie dzieci i pracownicy przedszkola mieli skarpety nie do pary. Słuchaliśmy ciekawych informacji przedstawionych przez nauczycielki, braliśmy udział w specjalne przygotowanych zabawach. Pracowaliśmy również w grupach, tworząc kolorowe skarpety. Myślę, że był to dzień pełen nowych doświadczeń dla naszych przedszkolaków.

23 marca 2021

Powitanie Wiosny, Dzień Kolorowej Skarpetki, Warsztaty

Przejdź do - Powitanie Wiosny, Dzień Kolorowej Skarpetki, Warsztaty
„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!
Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!"

 Dn. 22.03 dzieci z grupy 0A i 0B witały wiosnę. Podczas zajęć dzieci wysłuchały listu, który był skierowany właśnie do nich, a napisała go Pani Wiosna... Następnie dzieci czytały zdania, które dotyczyły obecnej pory roku oraz opowiadały o tym, jakie zwiastuny wiosny już zaobserwowały. Każdy Starszak tego dnia miał na sobie element garderoby w kolorze zielonym. Po zajęciach Starszaki radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna.

Dzieci wypowiadając wierszyk pożegnały Marzannę – jednocześnie pożegnały zimę.
Po powrocie do sal na dzieci czekała pani Małgorzata Gądek – właścicielka kwiaciarni w Subkowach, która przeprowadziła z nimi warsztaty – „Ogród w szkle." To były wspaniałe warsztaty, a piękne ogrody w szkle, które wykonały dzieci będą zdobiły ich pokoje ????

 Dzisiejszy dzień był wyjątkowy – nie tylko ze względu na to, że witaliśmy wiosnę, jednak tego dnia dzieci solidaryzowały się z osobami chorymi na Zespół Downa Rozmawialiśmy o tolerancji, akceptacji – no i oczywiście mieliśmy na sobie dwie różne skarpetki! ????

 Jesteśmy pewni, że tak powitana przez Naszych Starszaków wiosna zawita do Nas na dobre ????

 Dziękujemy pani Małgorzacie Gądek za przeprowadzenie warsztatów, które były bardzo ciekawym doświadczeniem dla Naszych Starszaków.

22 marca 2021

Bal Karnawałowy w grupach 0A i 0B

Przejdź do - Bal Karnawałowy w grupach 0A i 0B
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest to dzień bardzo lubiany przez dzieci, dostarczający im wiele przeżyć i radości. Tak też było w dniu 11.02.2021 r., kiedy nasze 6-latki bawiły się w swoich grupach na balu karnawałowym. Tego dnia dzieci przebrane były za kolorowe postacie z różnych bajek, filmów. W naszych salach można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, biedronki, Spider-Mannm Batmana… Przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc w zabawach tanecznych i konkursach. Dzieci tego dnia przeniosły się również do Krainy Szczęścia, w której uczestniczyły w internetowym balu karnawałowym.

Nasz bal łączył się również z Tłustym Czwartkiem, dlatego też dzieci mogły zjeść pysznego pączka – zgodnie z tradycją tego dnia.

Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i uśmiechu! ????

23 lutego 2021

Spotkanie z Paniami z Gminnej Biblioteki Publicznej w Subkowach

Przejdź do - Spotkanie z Paniami z Gminnej Biblioteki Publicznej w Subkowach
Dn. 05.02 dzieci z gr. 0A i 0B gościły w swoich salach panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Subkowach. Dzięki tej wizycie miałe one okazję obejrzeć przedstawienie w "Teatrzyku Kamishibai," który pochodzi z Japonii. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom, ponieważ dotyczyło ich ulubionej tematyki - opieki nad zwierzętami, a dokładniej było ono o dokarmianiu ptaków zimową porą. Na zakończenie zajęć Starszaki wykonały pracę plastyczną - karmnik.
 
Dziękujemy za tak wspaniałą wizytę - Dzieci z grupy 0A i 0B oraz wychowawcy
9 lutego 2021

Bal karnawałowy

Przejdź do - Bal karnawałowy

4 lutego  w przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Biletem wstępu na tą uroczystość było przebranie karnawałowe. Wspaniałymi strojami zachwycały wszystkie dzieci, a także Panie. Przedszkolaki brały udział w konkursach i zabawach specjalnie przygotowanych na tą uroczystość. Była także zabawa przy muzyce. Każde dziecko na zakończenie otrzymało dyplom oraz drobny upominek.

9 lutego 2021

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

Przejdź do - Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

Przedszkolaki  świętowały Dzień Babci i Dziadka. Niestety nie mogły zaprosić dziadków na występ artystyczny, tak jak to bywało co roku. Dlatego nauczycielki przez cały tydzień prowadziły zajęcia dotyczące babć i dziadków, wykonywały z dziećmi prace plastyczne związane z tematem, śpiewały piosenki. Dzieci wykonały laurki dla ukochanych dziadków różnymi technikami plastycznymi. Grupa 4- latków przygotowała małe prezenciki, a grupa 5- latków krótki występ artystyczny, który został nagrany specjalnie dla dziadków. Chociaż w taki sposób przedszkolaki mogły podziękować dziadkom za ich miłość i dobre serce.

25 stycznia 2021

Dzień Babci i Dzień Dziadka inny, niż zwykle, ale ciągle tak samo wyjątkowy...

Przejdź do - Dzień Babci i Dzień Dziadka inny, niż zwykle, ale ciągle tak samo wyjątkowy...
Dn. 22.01 dzieci z grupy 0A i 0B postanowiły przygotować niespodziankę dla bardzo ważnych w swoim życiu osób, którymi bez wątpienia są ich Babcie oraz Dziadkowie.

 W tym roku ze względu na pandemię nie mogliśmy zaprezentować występu „na żywo", jednak postanowiliśmy zrobić to tak, jak jest możliwe – w formie filmiku.

 Cały tydzień rozmawialiśmy o tym, dlaczego Babcie i Dziadkowie pełnią tak ważną rolę w życiu dzieci oraz Nas – dorosłych oraz uczyliśmy się piosenki na „występ –niespodziankę."

 Udało się! Dzieci przyszły ubrane odświętnie, a na nagranym dla dziadków filmiku złożyły życzenia oraz pięknie wykonały „Piosenkę dla Babci i dla Dziadka."

 Link do filmiku został rozesłany przez wychowawców do rodziców, którzy zobowiązali się do tego, by pokazać go każdej babci i każdemu dziadkowi.

 Kochane Babcie, Kochani Dziadkowie – ŻYJCIE NAM STO LAT!

 
25 stycznia 2021

Kolorowy Dzień w przedszkolu

Przejdź do - Kolorowy Dzień w przedszkolu

Jak co roku odbył się w naszym przedszkolu KOLOROWY DZIEŃ, który związany jest z nadejściem nowej pory roku. Wszystkie przedszkolaki witały zimę ubrane na biało. Dzieci rozwiązywały zagadki związane z nową porą roku, wspólnie wykonywały prace zimowe w różnych technikach plastycznych, brały udział w zabawach i grach. Jedyne, czego zabrakło to śniegu, gdyż pogoda na zewnątrz bardziej przypominała jesień niż zimę.

23 grudnia 2020

Fabryka Elfów u pięciolatków

Przejdź do - Fabryka Elfów u pięciolatków

Po raz pierwszy w naszym przedszkolu miałam okazję przygotować dla dzieci „Fabrykę Elfów”. Wszystkie 5-latki ubrane w kolorach Elfów (czerwonym i zielonym) dzielnie pracowały przy wszystkich przygotowanych stanowiskach. Było: ozdabianie pierników, pakowanie prezentów, wykonywanie łańcucha na choinkę, tworzenie wianka świątecznego oraz zabawy matematyczne. Każdy dzielnie pracował i starał się wykonywać zadania bardzo starannie. Myślę, że to przedsięwzięcie można uznać za udane.   

22 grudnia 2020

Wigilia w przedszkolu

Przejdź do - Wigilia w przedszkolu

Tego dnia wszystkie dzieci ubrane w strój odświętny brały udział w przygotowanej Wigilii przedszkolnej. Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Przy specjalnie przygotowanych stołach dzieci jadły potrawy takie jak barszcz,  paszteciki, a nawet słodki poczęstunek. Po pysznym jedzeniu było to, na co dzieci czekały najbardziej ……. oczywiście prezenty. Dzieci szczęśliwe odbierały swój upominek, który przyniósł prawdziwy Mikołaj. Dodatkowo każda grupa otrzymała nowe zabawki i gry do przedszkola, a rodzice prezenciki od pracowników przedszkola.  

22 grudnia 2020

Dzień Anioła

Przejdź do - Dzień Anioła

Pierwszy raz w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Anioła. Wszystkie dzieci przebrane za aniołki, uczestniczyły we wszelkiego rodzaju zabawach organizowanych przez nauczycielki. Mogły zobaczyć różne aniołki na obrazkach, układały puzzle anielskie, brały udział w zabawach ruchowych, a także pracach plastycznych. To był naprawdę anielski dzień – wszystkie przedszkolaki były bardzo grzeczne „jak aniołki”.

7 grudnia 2020