Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak aby uczeń zrozumiał"

Aktualności przedszkolne

Artykuły

 • Dzień Wiewiórki - świętowanie w grupie trzylatków wyróżnione

  Dnia 30 stycznia w  najmłodszej grupie obchodzono „Dzień Wiewiórki”.
  Z tej okazji dla dzieci przygotowano moc atrakcji. Nasze małe „wiewióreczki” dzielnie zbierały zapasy na zimę, segregowały orzechy i rzucały nimi do celu oraz pokonywały różnorodne przeszkody. Dodatkowo świetnie radziły sobie z układaniem puzzli oraz z rozwiązywaniem zagadek i labiryntów. Wysłuchały pięknego opowiadania autorstwa Rachel Bright i Jim Field pt. „Wiewiórki, które nie chciały się dzielić”. Na zakończenie dnia dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki od kolegów i koleżanek ze starszych grup. To był wspaniały i niezapomniany dzień.

  Czytaj Więcej o: Dzień Wiewiórki - świętowanie w grupie trzylatków
 • Jasełka wyróżnione

  Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do Jasełek w naszym przedszkolu trwały wiele dni, uczyliśmy się kolęd i pastorałek. Bliscy naszych przedszkolaków uczestniczyli w tym wielkim wydarzeniu.

  Czytaj Więcej o: Jasełka
 • Wizyta u św. Mikołaja wyróżnione

   7 grudnia dzieci z grupy 0A i 0B odpowiadając na zaproszenie Świętego Mikołaja odwiedziły Gościniec nad Wisłą w Knybawie. Poprzez świąteczną atmosferę, jaka panowała na miejscu poczuliśmy magię zbliżających się Świąt. W tle słuchać było świąteczną muzykę, a cała sala była niezwykle pięknie udekorowana.

  Dzieci miały okazję napisać list do Świętego Mikołaja, który trafił do prawdziwej skrzynki na listy, dekorowały pierniczki, ozdabiały bombki, tworzyły świąteczne rysunki w mące oraz mogły spróbować swoich sił w tworzeniu najdłuższego łańcucha choinkowego.

  Najważniejszym momentem dnia było spotkanie z prawdziwym Świętym Mikołajem!

  To był dzień pełen świątecznych wrażeń!

  Czytaj Więcej o: Wizyta u św. Mikołaja
 • Mikołajki w zerówkach wyróżnione

  Mikołajki

  „6 grudnia – jak dobrze wiecie,

  Święty Mikołaj chodzi po świecie.

  Dźwiga swój worek niezmordowanie

  i każde dziecko prezent dostanie.

  A kiedy rozda już prezenty,

  wraca do nieba uśmiechnięty"

   

  Mikołajki – jest to dzień szczególny dla dzieci, bo właśnie w tym dniu każde z nich czeka na wizytę Świętego Mikołaja. W grupie 0A i 0B ten dzień wyglądał inaczej, niż zwykle...

  Czytaj Więcej o: Mikołajki w zerówkach
 • Andrzejki w grupach 0A i 0B wyróżnione

  „Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze"...

  Dn. 29 listopada w grupach 0A i 0B odbyły się Andrzejki. Dzieci miały okazję poznać historię tego święta, dowiedziały się również, w jaki sposób dawniej obchodzono Wigilię Świętego Andrzeja. Nie mogło zabraknąć andrzejkowych wróżb! Każdy chciał dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości...

  Czytaj Więcej o: Andrzejki w grupach 0A i 0B
 • Andrzejki wyróżnione

  "Hokus-pokus, czary-mary,
  niech się spełnią andrzejkowe czary.”

  29 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

  Czytaj Więcej o: Andrzejki
 • Dzień Pluszowego Misia wyróżnione

  Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.
  O święcie tej postaci nie zapomniały  dzieci z naszego przedszkola. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, oglądały bajki, bawiły się przy piosenkach: „Pluszowy Miś”, „Ja jestem niedźwiadek”, „Dwa malutkie misie", „Jadą, jadą misie", brały udział w zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, degustowały różne rodzaje miodu i  wykonywały prace plastyczne.

  Czytaj Więcej o: Dzień Pluszowego Misia

Banery/Logo

Logo szkoły