Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak aby uczeń zrozumiał"

Aktualności klasy I - III

Artykuły

 • Dzień Dziecka w naszej szkole wyróżnione

  1 czerwca na całym świecie dzieci mają swoje święto. W naszej szkole to również był niezwykły dzień. Nauczyciele, wychowawcy oraz rodzice dołożyli wszelkich starań, żeby czas spędzony tego dnia w szkole upłynął dzieciom w przyjemnej i radosnej atmosferze. W wielu klasach zorganizowano  konkursy, kalambury, quizy, występy karaoke oraz seanse filmowe, połączone z poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców .

   

   

  Czytaj Więcej o: Dzień Dziecka w naszej szkole
 • Klasa I b na warsztatach ,,Majsterkowo” w Castoramie wyróżnione

               31 maja 2023 roku uczniowie klasy I b wzięli udział w warsztatach ,,Majsterkowo” zorganizowanych przez Castoramę w Starogardzie Gdańskim. Celem warsztatów było rozbudzenie w dzieciach pasji do majsterkowania poprzez własnoręczne wykonanie drewnianej zabawki. Z pomocą wykwalifikowanych pracowników sklepu każde dziecko zbudowało, z przygotowanych elementów, samolot, który następnie pomalowało według własnego pomysłu.

  Czytaj Więcej o: Klasa I b na warsztatach ,,Majsterkowo” w Castoramie
 • Sukces ogólnopolski wyróżnione

  Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w konkursie ,, Bawię się i uczę - Edutainment ". Dzieci wykonały pomoce naukowe do nauki angielskiego. 
  Kacper Pożdał zdobył drugie miejsce za pracę indywidualną ,, Angielskie koło fortuny"
  Wszyscy pierwszoklasiści zostali wyróżnieni za pracę zbiorową ,,Zaimkowa skarbonka".
  Cieszymy się ogromnie!
  Czytaj Więcej o: Sukces ogólnopolski
 • Dzień Patrona wyróżnione

  W dniu 26 maja 2023 roku  obchodziliśmy w szkole  Dzień Patrona.  Wszyscy uczniowie klas I-III,  ubrani w marynarskie kolory, wzięli udział w uroczystym apelu.  Najpierw  zaśpiewali piosenkę w języku angielskim  „Leonid Teliga Rap”, którą przygotowała pani Katarzyna Szupryczyńska.   Pani Katarzyna Wierzbowska przypomniała życiorys naszego patrona  Leonida Teligi.  Potem wspólnie zaśpiewaliśmy  hymn naszej szkoły.  Pani dyrektor Bożena Wysocka przedstawiła realizację wydarzeń z okazji 45 rocznicy nadania szkole imienia. 

  Czytaj Więcej o: Dzień Patrona
 • Klasy III w Toruniu wyróżnione

  24 maja 2023 r. uczniowie klas 3a i 3b wraz z wychowawcami oraz panią higienistką Grażyną Skoczylas uczestniczyli w całodziennej wycieczce do Torunia. Pierwszym punktem przygody w Toruniu było zwiedzenie Muzeum Historii Torunia oraz Muzeum Okręgowego, gdzie uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Muzealni tropiciele” oraz „Obudź śpiącego rycerza”.

   

  Czytaj Więcej o: Klasy III w Toruniu
 • Dzień Mamy w klasie Ib wyróżnione

       ,,Wszystko dziś dla mamy! Wszystko dziś dla mamy!

         My o naszej mamie zawsze pamiętamy!”

   

          22 maja 2023 roku był dla nas dniem wyjątkowym. O godzinie 15.00 nasza sala wypełniła się pięknie wyglądającymi mamami, które przybyły  w komplecie. Zebranych przywitała ,,z grzeczniutkim ukłonem, z uśmiechem radości” Kornelia. Po niej swoje role wygłaszały kolejne osoby, zapewniając, że dla mamy są gotowe zerwać najpiękniejsze kwiaty, podarować słońce, a nawet zrezygnować ze słodyczy.

  Czytaj Więcej o: Dzień Mamy w klasie Ib
 • Wyniki Szkolnego Turnieju Szachowego w klasach II-III wyróżnione

  W maju, w naszej szkole, w klasach IIa , IIb i IIIb odbył się turniej szachowy. Każdy uczestnik turnieju mógł sprawdzić stopień opanowania wiedzy szachowej. Podczas turnieju każdy uczeń zmierzył się z testem, podczas którego wykazał się zdobytą wiedzą. W każdej klasie wyłoniono troje uczniów, którzy zdobyli największą ilość punktów. Uczniowie ci w nagrodę otrzymali szachy podróżne magnetyczne i książkę „Mały szachista” autorstwa Wiktora Lecha.

  Zwycięzcami okazali się :

  Czytaj Więcej o: Wyniki Szkolnego Turnieju Szachowego w klasach II-III
 • Wyniki szkolnego konkursu "Mistrz Pięknego Czytania" wyróżnione

  W dniu 16 maja 2023 roku  odbył się  szkolny konkurs „ Mistrz pięknego czytania” przeznaczony  dla uczniów klas I.  Składał się on z dwóch części. Pierwsza polegała na przeczytaniu fragmentu tekstu przygotowanego przez uczestników w domu. W tym roku był to fragment z książki „Kubuś Puchatek”. W części drugiej uczniowie losowali fragment tekstu z książki  „Franklin idzie do szpitala”, czytali go i odpowiadali na pytanie do tekstu. Jury oceniało płynność czytania, bezbłędność, wyrazistość, intonację oraz rozumienie tekstu.

  Wyniki konkursu:

  Czytaj Więcej o: Wyniki szkolnego konkursu "Mistrz Pięknego Czytania"

Banery/Logo

Logo szkoły