Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

Aktualności przedszkolne

Artykuły

 • Wycieczka do Arboretum Wirty wyróżnione

  9 maja nasze przedszkole odwiedziło najstarszy Leśny Ogród Botaniczny w Polsce – Arboretum Wirty. Znajduje się on w okolicach Starogardu Gdańskiego, na terenie gminy Zblewo. Obszar arboretum zajmuje około 70 hektarów i składa się z dwóch części: parkowej i leśnej. Znaleźć w nim można ponad 830 gatunków drzew i krzewów. Spacer po części parkowej odbywał się z przewodnikiem leśnym, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał dzieciom o najstarszych i najciekawszych okazach rosnących w arboretum. Po spacerze był czas na wspólne ognisko z kiełbaskami. Pogoda była także sprzyjająca spacerom i odpoczynkowi przy ognisku.

  Czytaj Więcej o: Wycieczka do Arboretum Wirty
 • Warsztaty "Świeca żelowa" wyróżnione

  Nasze przedszkolaki miały możliwość uczestniczyć w warsztatach zapewniających możliwość stworzenia wyjątkowej ozdoby. Zajęcia rozbudziły dziecięcą wyobraźnię oraz zmusiły do kreatywnego myślenia. Własnoręcznie stworzona świeca żelowa wywołała dziecięce uśmiechy i była źródłem niemałej satysfakcji. Podczas zajęć przedszkolaki samodzielnie kreowały mozaikę z barwionego kwarcu, tworząc kompozycję z przeróżnych muszelek. Wybierały kolor i zapach parafinowego żelu, tworząc niepowtarzalne połączenie. Dowiedziały się, jak własnoręcznie wykonać świece żelowe. Warsztaty rozbudziły w każdym uczestniku duszę artysty i znakomicie angażowały wszystkie dzieci.

  Czytaj Więcej o: Warsztaty "Świeca żelowa"
 • Urodziny Sówek wyróżnione

  Tego dnia grupa 5 – latków obchodziła swoje urodziny, a mianowicie urodziny naszej grupy czyli sówek. Każda mała sówka przyszła odświętnie ubrana i czekała z niecierpliwością jakie atrakcje ją czekają w dniu jej święta. Oczywiście dzień był wypełniony dobrą zabawą i uśmiechem. Dzieci brały udział w specjalnie przygotowanych na tę okazję zabawach. Dodatkowo otrzymaliśmy upominki od pozostałych grupa przedszkolnych. Były prezenty od wychowawcy oraz wspólny poczęstunek. Ten dzień był radosny i czekaliśmy na niego cały rok!

  Czytaj Więcej o: Urodziny Sówek
 • Dzień Ziemi wyróżnione

  Podczas obchodów Dnia Ziemi, które trwały  cały tydzień przedszkolaki   zastanawiały się co dobrego możemy zrobić dla naszej planety?  Dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne oraz poznały trudne słowo recykling♻️Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę.

  Czytaj Więcej o: Dzień Ziemi
 • Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie wyróżnione

  2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Jego głównym celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, który jak uznało ONZ jest jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych współczesnego świata. Aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat autyzmu nasze przedszkolaki obejrzały bajkę edukacyjną, która przedstawia zachowania dziecka z autyzmem.

  Czytaj Więcej o: Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie
 • Szukanie wielkanocnego zajączka wyróżnione

  „A teraz w związku z Wielkanocnymi Świętami
  Obdarowuję Was zajączkowymi prezentami.
  Chciałbym złożyć Wam życzenia:
  Zdrowia, szczęścia i marzeń spełnienia!”

  Jak każdego roku przed Świętami Wielkanocnymi przedszkolaki w naszym przedszkolu szukają Wielkanocnego Zajączka. Na ten moment przygotowywaliśmy się już od rana. Dzień mijał nam szybko na zajęciach, a Zajączka jakoś nie było widać, choć wyglądaliśmy go już z coraz większą niecierpliwością. Wreszcie po zabawie nadszedł ten moment, a najważniejsze, że każdy coś od zajączka dostał. Dzisiejszy dzień dostarczył nam wiele radości i pozytywnych emocji, za które dziękujemy tajemniczemu zajączkowi.

  Czytaj Więcej o: Szukanie wielkanocnego zajączka
 • Warsztaty "Suchy lód" wyróżnione

  Dzieci podczas warsztatów poznały odpowiedzi na pytania: Co to jest suchy lód i dlaczego nazywamy go suchym? Jaka jest jego temperatura? Czy może się on topić jak prawdziwy lód?
  Niezwykłość suchego lodu polega na tym, że po zanurzeniu go w wodzie z naczynia zaczyna wydzielać się biały, gęsty dym. Przedszkolaki, które przeprowadzały doświadczenia z suchym lodem były zadziwione tym efektem. Metody zastosowane podczas warsztatów  aktywizowały dzieci i stymulowały ich zmysły, a kreatywne doświadczenia pozwoliły poznać reakcję suchego lodu z wodą. Każdy miał okazję stworzyć małą chmurkę, by na koniec wspólnie bawić się przy wielkiej chmurze. Zaskoczeniom nie było końca. Mamy nadzieję, że takie warsztaty chociaż odrobinkę zrekompensowały dzieciom brak białego puchu za oknem.

  Czytaj Więcej o: Warsztaty "Suchy lód"
 • Dzień Kolorowej Skarpety wyróżnione

   Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Świętujemy go, nosząc kolorowe skarpetki nie do pary i w ten sposób okazując symboliczne wsparcie i zrozumienie potrzeb osób dotkniętych zespołem Downa. Nasze przedszkolaki i pracownicy przedszkola założyli skarpetki nie do pary. Prowadziliśmy rozmowy, wykonywaliśmy zadania, oglądaliśmy filmy, a także wykonywaliśmy prace plastyczne różnymi technikami plastycznymi.  Nasze przedszkolaki tego dnia bardzo dużo się nauczyły.

  Czytaj Więcej o: Dzień Kolorowej Skarpety

Banery/Logo

Logo szkoły