Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Zespół Szkół w Subkowach - Zapraszamy do udziału w imprezach turystycznych!

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

Zapraszamy do udziału w imprezach turystycznych!

W gminie Subkowy jest realizowane zadanie publiczne w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa oraz wypoczynku dzieci i młodzieży pt. "Subkowy wędrują szlakami Powstania Styczniowego" - w 160. rocznicę wybuchu insurekcji.

            Ktoś zapyta - Kociewie i Powstanie Styczniowe? Przecież miało ono swój przebieg w Królestwie Polskim pod zaborem rosyjskim. To prawda! Jednak z terenów Kociewia pochodzili ochotnicy powstania, do nas trafiali zbiedzy powstańczy oraz przez nasze tereny przerzucano przez Wisłę broń dla walczących.

            Pomysłodawcą i realizatorem akcji jest Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK "Zaplątane Sznurówki" w Subkowach, które serdecznie zaprasza młodych ludzi do uczestnictwa w następujących wydarzeniach:

16 czerwca 2023r. - rajd rowerowy po mogiłach osób związanych z powstaniem trasą Subkowy - Rajkowy - Pelplin - Jabłowo - Subkowy (ok. 40 km)

27 - 30 czerwca 2023r. - pieszy obóz wędrowny po terenach przerzutów ochotników i broni trasą Subkowy - Gniew - Nowe (ok. 65 km)

Banery/Logo

Logo szkoły