Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

LABDAY - dzień laboratoriów

14 marca – we wtorek – odbyło się oficjalne otarcie nowych pracowni szkolnych, które powstały dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. W naszej szkole działają już prężnie  pracownia szycia maszynowego Maszynownia oraz pracownia kulinarna. Wydarzenie opierało się na trzech konkurencjach związanych z działającymi już szkolnymi warsztatami: 1. Szycie ręczne – przyszywanie guzika, 2. Szycie maszynowe – uszycie poduszki na igły, 3. Smażenie naleśnika.  W zawodach uczestniczyli chętni uczniowie klas 4-8 wybierani w drodze losowania przez kapitanów drużyn.  Kapitanami drużyn natomiast byli: Mirosław Murzydło – wójt gminy Subkowy – drużyna „Murzynki”, Waldemar Pawlusek – dyrektor ZS w Subkowach - drużyna „Bezy Pavlowa”, Jerzy Krzebietke – wicedyrektor ZS w Subkowach - team „Ptysie”. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej, przyniosła wiele radości i dobrej zabawy.

W ramach zajęć informatyki uczniowie odbyli także zajęcia z drukowania 3D oraz teorii i praktyki rzeczywistości wirtualnej. Każdy miał okulary VR na głowie i mógł przyjrzeć się jak pracuje drukarka 3D i jak pozyskuje się materiały do wydruku. Sprzęt ten wzbogacił nasze zaplecze dydaktyczne w ramach programu "Laboratorium przyszłości".

Banery/Logo

Logo szkoły