Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Zespół Szkół w Subkowach - Klasy pierwsze na warsztatach kulinarnych w Hotelu nad Wisłą

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

Klasy pierwsze na warsztatach kulinarnych w Hotelu nad Wisłą

,, Obycie umila życie”

15 marca 2023 klasy pierwsze udały się do Hotelu nad Wisłą w Knybawie. Wzięły udział w warsztatach prowadzonych w ramach Akademii Kulinarnej.

W pierwszej części spotkania pan Jakub, kierownik gastronomii, zapoznał uczniów z zasadami obowiązującymi podczas spożywania posiłków, czyli z tzw. savoir vivre przy stole.

Pierwszaki dowiedziały się, jak przestrzegać dobrych manier w restauracji, np. w jakim stroju wypada do niej przyjść na uroczystość, a w jakim na obiad z rodziną. Ustaliły, kim jest dżentelmen i co powinno kierować jego postępowaniem. Pan Jakub odsłonił wiele tajników dobrego zachowania przy stole, np. w jaki sposób wzywać kelnera, co zrobić z torebką, jak zachować się, gdy podczas posiłku dzwoni telefon.

Po części teoretycznej przyszedł czas na sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności w praktyce. Okazją do tego stał się trzydaniowy obiad (zupa, drugie danie, deser lodowy).

Wyjazd okazał się bardzo udany, pozwolił dzieciom na szlifowanie dobrych manier i zgłębianie sztuki właściwego zachowania się przy stole.

Banery/Logo

Logo szkoły