Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

Klasy II w Tczewie

Dzieci zwiedzały w Fabryce Sztuk wystawę  „Ze Skultetem i Kopernikiem przez XVI wiek”. Atrakcją wystawy była m. in: projekcja 3D o zdezaktualizowanej dziś geocentrycznej teorii budowy Wszechświata, makieta z ruchomymi planetami,  sympatyczny przewodnik, p. Darek, ciekawie opowiadał o  życiu ludzi w ówczesnym czasie. Zaprezentował nam m in.: dawną kuchnię, co wówczas jadano oraz pracę kata.

Uczniowie wzięli też udział w warsztatach mydlarskich w Centrum Kultury i Sztuki,  które prowadziła przemiła pani. Po wybraniu zapachu (do wyboru były trzy: fiołkowy, różany i zielone jabłuszko), dzieci dokonały  wyboru koloru mydełka, a potem wsypywały do pojemników dodatki

 (miętę, chabry, lawendę).  Na koniec pani wlała podgrzaną glicerynę, którą dzieci mieszały, aż do zgęstnienia. Po zastygnięciu mydełka zostały zapakowane w celofan i przewiązane wstążeczką. Zajęcia były bardzo interesujące i uczniowie z zapałem w nich uczestniczyli. Zabrali też z warsztatów miłą pamiątkę.

Kolejną atrakcją wycieczki był pobyt w sali edukacyjnej straży pożarnej „Ognik”.  Tam na dzieci czekały ciekawe zajęcia: filmy edukacyjne, pokaz zadymionego pomieszczenia, gaszenia palącej się patelni, dźwięk alarmu p. pożarowego, czujnika dymu. Uczniowie założyli stroje strażackie oraz ku uciesze dzieci odbył się zjazd na rurze.

Uczniom bardzo podobał się pobyt w „Ogniku” i sympatyczni panowie strażacy.

Banery/Logo

Logo szkoły