Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak aby uczeń zrozumiał"

Zakończenia klasy III a w Grodzie Żywej Historii

21 czerwca klasa IIIa  bawiła się świetnie w Grodzie Żywej Historii na spotkaniu integracyjnym podsumowującym naukę na etapie edukacji wczesnoszkolnej. W greckim amfiteatrze dzieci rozmawiały o filozofii i sztuce antyku. W rzymskim Koloseum dowiedziały się o potędze wielkiego imperium. Na centralnym placu, czyli majdanie wszyscy próbowali swoich sił w konkurencjach i zabawach: strzelali z łuku, rzucali włócznią i toporkiem , walczyli workami. Pod dużą wiatą wszyscy mogli cofnąć się w czasie i zamienić w rycerzy. Pod małą wiatą można było poznać prace rzemieślnicze: czerpania papieru, lepienia glinianych garnków i kaligrafii.

Podczas spotkania był też czas na ucztę, czyli pieczenie kiełbasek przy ognisku, smakowanie ciast upieczonych przez mamusie i delektowanie się watą cukrową w różnorodnych owocowych smakach. Zaprzyjaźniono się również z kucykami, które pasą się swobodnie za ogrodzeniem Grodu. Wyśmienita zabawa trwała prawie 6 godzin. Uczniowie wraz z wychowawcą serdecznie dziękują Rodzicom za przygotowanie tak pięknego spotkania.

Banery/Logo

Logo szkoły