Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak aby uczeń zrozumiał"

Wycieczka do Torunia

15 czerwca uczniowie klasy IIIa i IIIb uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo- turystycznej do Torunia. Pierwszą atrakcją naszej wyprawy był spektakl interaktywny „Kupieckie opowieści Torunia” w Staromiejskim Ratuszu. Następnym punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta (UNESCO): Bazyliki Katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, Rynku Starego Miasta z Ratuszem, pomnika M. Kopernika, domu M. Kopernika i murów obronnych z basztami.

Po spacerze z przewodnikiem udaliśmy się autokarem na zwiedzanie interaktywnych wystaw w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, mieszczącym się w zabytkowym budynku dawnego Młyna Richtera- jednego z najcenniejszych toruńskich zabytków architektury przemysłowej. Biorąc udział w interaktywnych warsztatach dzieci ćwiczyły swoje umiejętności manualne, rozwijały logiczne myślenie, zapoznały się z mechanizmami, które sterują naszym życiem. Po tak intensywnych działaniach nadeszła pora na posiłek, lody, zabawy na Piernikowym Placu Zabaw oraz czas wolny na zakup upominków. Następnie w grupach nadszedł czas na wizytę w jednym z najpopularniejszych muzeów Torunia „Żywym Muzeum Piernika”, czyli wciąż działającą piernikarnią z XVI wieku (jedyną w Europie), w której wypieka się  słynne toruńskie pierniki według starych receptur, w tradycyjny sposób. Wszystkie założenia naszej wycieczki zostały zrealizowane. Czas został wykorzystany efektywnie i nie było nikogo, kto narzekałby na nudę. Pogoda nam dopisała, dzień spędziliśmy bardzo intensywnie i do domów wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń.

Banery/Logo

Logo szkoły