Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak aby uczeń zrozumiał"

Lekcja badawcza w kl. IIIA

W większości kuchni znajdują się takie produkty i przedmioty, jak: woda, ocet, olej, soda oczyszczona, pieprz, barwniki spożywcze, kieliszek, świeca. Uczniowie kl. III a śmiało wykorzystali je do znakomitej zabawy, podczas której zaznajomili się z różnymi zjawiskami chemicznymi i fizycznymi. Wśród doświadczeń królowały „wybuchające wulkany”, z których wypływała kolorowa lawa. Bardzo efektowne były podwodne wulkany.

W doświadczeniu z płonącą świecą dowiedzieli się, iż dwutlenek węgla ulatniający się z lawy gasi płomień.

W eksperymencie „uciekający pieprz” poznali fizyczne zjawisko napięcia powierzchniowego.

W doświadczeniu ze szklanym kieliszkiem napełnionym wodą zobaczyli zjawisko odbicia w wodzie.  Strzałki narysowane na kartce za kieliszkiem obserwowane przez lustro wody zmieniły kierunek.

Do każdego zaprezentowanego doświadczenia uczniowie przygotowali się samodzielnie. Każde dziecko z dużym zaciekawieniem obserwowało przebieg eksperymentów. Po ukierunkowaniu przez nauczyciela  uczniowie wyciągali trafne wnioski.  Wszyscy uznali zajęcia za bardzo ciekawe i ekscytujące. 

Banery/Logo

Logo szkoły