Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak aby uczeń zrozumiał"

Klasa III b na zajęciach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Subkowach

30 listopada 2021 r. uczniowie klasy III b odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Subkowach. Przestrzegając obowiązujących wymogów sanitarnych uczestniczyli w zajęciach, które miały na celu pokazanie, że każdy z nas jest tak samo ważny i potrzebny.

Na początek każdy uczestnik wykonał autoportret ,,bez patrzenia”, to znaczy  na kartce przyłożonej do twarzy i zasłaniającej oczy. Następnie prowadząca zajęcia, pani Alicja, wywołała ,,burzę mózgów” odnosząc się do książki ,,Wszyscy się liczą”. Kolejnym zadaniem dzieci było ,,doprawienie” skrzydeł papierowej sowie, symbolizującej ich klasę III b. Uczniowie zapisywali na paskach papieru - piórach - swoje mocne strony.

Pani Alicja odkryła też przed trzecioklasistami tajemnice Kamishibai, czyli japońskiego Papierowego Teatru, zwanego też teatrem obrazkowym lub teatrem ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę (butai) na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych. W tej formie dzieci poznały ,,Bajkę o soli”.

Składamy serdeczne podziękowania paniom bibliotekarkom za życzliwe przyjęcie oraz przygotowanie bardzo interesujących zajęć.

                                                                              Uczniowie klasy III b z wychowawcą

Banery/Logo

Logo szkoły