Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

Aktualności przedszkolne

Artykuły

 • Zaczarowany domek - dziękujemy rodzicom za upiększenie placu zabaw! wyróżnione

  Nasz ogród przedszkolny wiosną, kiedy wszędzie jest zielono jest bardzo ładny, słychać śpiew ptaków, jest dużo miejsca dla dzieci. Jednak sprzęt znajdujący się na placu zabaw jest już wyeksploatowany. Za budynkiem przedszkolnym stał drewniany domek dla dzieci, który niestety wymagał drobnej naprawy. Dzięki pomocy rodziców udało się wyłożyć kostkę pod domek – praca nie była łatwa i kosztowała przybyłych rodziców kilka godzin pracy. Rodzice zaangażowali się nie tylko w położenie kostki, ale również podarowali nam kostkę, piasek i cement. Natomiast domek został zabrany przez Pana Edwarda Adamczyka (dziadka jednego z przedszkolaków).

  Czytaj Więcej o: Zaczarowany domek - dziękujemy rodzicom za upiększenie placu zabaw!
 • Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego połączone z Dniem Mamy I Taty wyróżnione

  Chociaż słońce jasno świeci 

  Trochę smutne są już dzieci.
  Bo koniec roku, przedszkola mija czas.

  Teraz wakacje czekają nas!

          We wtorkowe  popołudnie odbyła się uroczystość zakończenie roku przedszkolnego połączona z Dniem Mamy i Taty.. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i wycieczek szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli rodzice i zaproszeni goście.

  Czytaj Więcej o: Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego połączone z Dniem Mamy I Taty
 • Wycieczka do Budumi w Gdańsku wyróżnione

  Była to nasza ostatnia wycieczka w tym roku przedszkolnym. Wybraliśmy Budumi w Gdańsku nie tylko dla świetnej zabawy, ale również dla udziału przedszkolaków w eksperymentach. Sala zabaw była wyposażona w „Małpi Gaj” z kulkami, ale również pozwalała na zabawę klockami wielkich rozmiarów: drewnianymi, plastikowymi, gąbkowymi, magnetycznymi. Oprócz tego podczas udziału w eksperymentach każde dziecko mogło samo doświadczać. Po świetnej zabawie czekał nas obiad i pyszne lody. Wracając autobusem do przedszkola dzieci zmęczone zasnęły.  Wyjazd był udany, a miejsce godne polecenia.

  Czytaj Więcej o: Wycieczka do Budumi w Gdańsku
 • Dzień Dziecka wyróżnione

  Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! Na ten dzień dzieci czekały z wielką niecierpliwością. Podczas naszego Dnia Dziecka były duże bańki mydlane, rysowanie kredą, malowanie buziek, malowanie farbami na folii, tunele, równoważnie, gry zespołowe. Dodatkowo dzieci zajadały się lodami i otrzymały drobny upominek.  Dzień na pewno można zaliczyć do udanych, tym bardziej, że pogoda nam sprzyjała.

  Czytaj Więcej o: Dzień Dziecka
 • Wycieczka do Arboretum Wirty wyróżnione

  9 maja nasze przedszkole odwiedziło najstarszy Leśny Ogród Botaniczny w Polsce – Arboretum Wirty. Znajduje się on w okolicach Starogardu Gdańskiego, na terenie gminy Zblewo. Obszar arboretum zajmuje około 70 hektarów i składa się z dwóch części: parkowej i leśnej. Znaleźć w nim można ponad 830 gatunków drzew i krzewów. Spacer po części parkowej odbywał się z przewodnikiem leśnym, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał dzieciom o najstarszych i najciekawszych okazach rosnących w arboretum. Po spacerze był czas na wspólne ognisko z kiełbaskami. Pogoda była także sprzyjająca spacerom i odpoczynkowi przy ognisku.

  Czytaj Więcej o: Wycieczka do Arboretum Wirty
 • Warsztaty "Świeca żelowa" wyróżnione

  Nasze przedszkolaki miały możliwość uczestniczyć w warsztatach zapewniających możliwość stworzenia wyjątkowej ozdoby. Zajęcia rozbudziły dziecięcą wyobraźnię oraz zmusiły do kreatywnego myślenia. Własnoręcznie stworzona świeca żelowa wywołała dziecięce uśmiechy i była źródłem niemałej satysfakcji. Podczas zajęć przedszkolaki samodzielnie kreowały mozaikę z barwionego kwarcu, tworząc kompozycję z przeróżnych muszelek. Wybierały kolor i zapach parafinowego żelu, tworząc niepowtarzalne połączenie. Dowiedziały się, jak własnoręcznie wykonać świece żelowe. Warsztaty rozbudziły w każdym uczestniku duszę artysty i znakomicie angażowały wszystkie dzieci.

  Czytaj Więcej o: Warsztaty "Świeca żelowa"

Banery/Logo

Logo szkoły