Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak aby uczeń zrozumiał"

Aktualności przedszkolne

Artykuły

 • Dzień Dziecka wyróżnione

  1 czerwca, w naszym przedszkolu, obchodziliśmy Dzień Dziecka, właściwie cały tydzień poświęciliśmy na rozmowę na ten temat. Przedszkolaki mogły poznać wygląd dzieci z różnych stron świata oraz ich tradycje. Podczas naszego Dnia Dziecka dzieci mogły skorzystać z mobilnego placu zabaw (dziękujemy rodzicom za udostępnienie go dzieciom), były duże bańki mydlane, rysowanie kredą, malowanie buziek, malowanie farbami na folii, tunele, równoważnie, gry zespołowe. Dodatkowo dzieci zajadały się lodami i otrzymały drobny upominek. Myślę, że dzień można zaliczyć do udanych, tym bardziej, że pogoda nam sprzyjała.

  Czytaj Więcej o: Dzień Dziecka
 • Urodziny Sówek wyróżnione

  Tego dnia grupa 5 – latków obchodziła swoje urodziny, a mianowicie urodziny naszej grupy, czyli Sówek. Każda mała sówka przyszła odświętnie ubrana i czekała z niecierpliwością jakie atrakcje ją czekają w dniu jej święta. Oczywiście dzień był wypełniony dobrą zabawą i uśmiechem. Dzieci brały udział w specjalnie przygotowanych na tę okazję zabawach. Dodatkowo otrzymaliśmy upominki od pozostałych grupa przedszkolnych. Były prezenty od wychowawcy oraz wspólny poczęstunek. Myślę, że ten dzień był radosny, ponieważ czekaliśmy na niego cały rok :)

  Czytaj Więcej o: Urodziny Sówek
 • Zajączek w przedszkolu wyróżnione

  Każdego roku, tuż przed świętami wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedza zajączek wielkanocny. Przychodzi, a raczej kica z prezentami dla dzieci. Ale nie zostawia ich ot tak, po prostu. Dzieci mają za zadanie poszukać ukrytych prezentów na naszym placu zabaw. Dużo przy tym radości i śmiechu. A jaka ekscytacja, gdy już prezenty zostaną znalezione. Dziękujemy serdecznie zajączkowi wielkanocnego za prezenty i czekamy na niego za rok. A wszystkim życzymy wesołych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnym gronie.

  Czytaj Więcej o: Zajączek w przedszkolu
 • Kolorowy dzień w przedszkolu wyróżnione

  Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

  Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”

  Przyjście nowej  pory  roku, wiosny,  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną.

  Czytaj Więcej o: Kolorowy dzień w przedszkolu
 • Dzień Kolorowej Skarpety wyróżnione

  Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Świętujemy go, nosząc kolorowe skarpetki nie do pary i w ten sposób okazując symboliczne wsparcie dotkniętych nim osobom. Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Nasze przedszkolaki i pracownicy przedszkola założyli skarpetki nie do pary. Prowadziliśmy rozmowy, wykonywaliśmy zadania, oglądaliśmy filmy, a także wykonywaliśmy prace plastyczne różnymi technikami plastycznymi. Myślę, że nasze przedszkolaki tego dnia bardzo dużo się nauczyły.

  Czytaj Więcej o: Dzień Kolorowej Skarpety
 • Wyjazd do kina wyróżnione

  Nasz wyjazd do kina to nie tylko obejrzenie filmu, ale nasze przedszkolaki wzięły udział w pogadance „Kino na temat Junior”, podczas której poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą kina. Odpowiadały na pytania i wzięły udział w quizie wiedzy. Następnie rozpoczął się film „Kierunek księżyc”, który pokazał jak ważna jest przyjaźń, miłość i niesienie pomocy najbliższym osobom. Dzieci z zaciekawieniem oglądały film do samego końca. Myślę, że wyjazd można uznać za udany.  

  Czytaj Więcej o: Wyjazd do kina
 • QUIZ WIEDZY „JUŻ WIEM, JUŻ POTRAFIĘ” wyróżnione

  14 marca odbył się quiz sprawdzający wiedzę dla wszystkich grup przedszkolnych. Reprezentanci grup wybrani przez nauczycielki zmagali się z zadaniami dotyczącymi różnych dziedzin. Były zadania kształtujące wiedzę matematyczną, percepcję wzrokową, ruchową, słuchową, a także sprawdzające wiedzę o otaczającym świecie. Każda grupa za dobrze wykonane zadanie otrzymywała punkt. Po wykonaniu wszystkich zadań punkty zostały zliczone, a uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

  Czytaj Więcej o: QUIZ WIEDZY „JUŻ WIEM, JUŻ POTRAFIĘ”

Banery/Logo

Logo szkoły