Zespół Szkół w Subkowach

Aktualności przedszkolne

Artykuły

 • Dzień Przedszkolaka wyróżnione

  20 września to data bardzo szczególna - tego dnia obchodzimy Dzień Przedszkolaka. My dorośli do dziś mamy piękne wspomnienia wiążące się z naszym przedszkolem, o takie też wspomnienia każdego dnia starają się pracownicy wszystkich przedszkoli.

  W wyjątkowy sposób Dzień Przedszkolaka - Starszaka obchodziły dzieci z grupy 0A i 0B. Każdy Starszak tego dnia przyniósł ze sobą zdjęcia, które przedstawiały najpiękniejsze chwile w przedszkolu.

  Czytaj Więcej o: Dzień Przedszkolaka
 • Bezpieczeństwo - ważna sprawa! wyróżnione

  Dn. 19.09.2023 r. dzieci z grupy OA i OB mały okazję uczestniczyć w zajęciach poprowadzonych przez funkcjonariuszy policji z posterunku w Subkowach.
   Wizyta policjantów nie była przypadkowa – była ona podsumowaniem wiadomości, które każdy Starszak miał okazję nabyć podczas zajęć dydaktycznych w zerówce.
  Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały wiadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa w kontaktach z osobami nieznajomymi i obcym zwierzęciem oraz miały okazję przypomnieć sobie numery alarmowe.
  Na zakończenie dzieci mogły poznać specyfikę pracy policjanta, poznały symbolikę ubioru, jaki na co dzień nosi każdy funkcjonariusz policji oraz jakie atrybuty musi przy sobie mieć.
  To było bardzo wartościowe spotkanie, za które dzieci podziękowały wręczając laurkę.
  Dziękujemy Posterunkowi Policji w Subkowach za współpracę w promowaniu bezpieczeństwa wśród najmłodszych.

   

   Wychowawcy oraz dzieci z grupy 0A i 0B
  Czytaj Więcej o: Bezpieczeństwo - ważna sprawa!
 • Dzień Kropki wyróżnione

  15 września  nasze przedszkole obchodziło Międzynarodowy Dzień Kropki. Naszym celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.
  Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

  Czytaj Więcej o: Dzień Kropki
 • Komunikat wyróżnione

  Zapraszamy Rodziców na pierwsze zebranie w Przedszkolu, które odbędzie się:

  • 29 sierpnia 2023 r. o godz. 16.00 dla grupy sześciolatków -  w budynku Szkoły Podstawowej (kl. 4-8)  - wejście do sali sześciolatków od strony zachodniej.
  • 30 sierpnia 2023 r. o godz. 16.00 dla grup 3, 4 i 5 latków  -   w Przedszkolu przy ul. Sikorskiego.
  Czytaj Więcej o: Komunikat
 • Wycieczka do Gdańska wyróżnione

  1 czerwca nasze przedszkolaki wybrały się w tym roku szkolnym na wycieczkę do Gdańska. Sama podróż autokarem była dla dzieci prawdziwym przeżyciem. Pierwszym punktem naszej wycieczki było Centrum Hevelainum w Gdańsku. Tam odbyły się zajęcia dla dzieci z podziałem na grupy wiekowe. Grupa młodsza była na zajęciach „Wielcy inżynierowie”, na których zgłębiła techniki inżynierii oraz budowała budowle z ogromnych klocków. Natomiast grupa starsza wzięła udział w zajęciach „Odlotowe balony”, na których przeprowadziła eksperymenty naukowe. 

  Czytaj Więcej o: Wycieczka do Gdańska