Zespół Szkół w Subkowach

Aktualności klasy I - III

Artykuły

 • Uczniowie klas I-III żegnają lato w Grodzie Kerin wyróżnione

              We wtorek,  26 września 2023r., uczniowie klas I-III pożegnali lato w Grodzie Rycerzy Kerin w Subkowach. Dzieci doświadczyły wspaniałej przygody z historią. Uczniowie chętnie angażowali się w odgrywanie historycznych ról. Podczas warsztatów  miały możliwość włożenia ciężkiej zbroi, stroju historycznego, wzięcia do ręki ogromnie ciężkiego miecza, tarczy, a także włóczni i  topora. Pan Robert Nowakowski w sposób humorystyczny i bardzo ciekawy  wprowadził dzieci w świat historii.

  Czytaj Więcej o: Uczniowie klas I-III żegnają lato w Grodzie Kerin
 • Czytanie na trawie wyróżnione

  W słoneczny, upalny wtorek, ostatni w tym roku szkolnym, klasy I-III zostały zaproszone przez bibliotekę szkolną na piknik czytelniczy „Czytanie na trawie”. Jego głównym celem było promowanie czytelnictwa, a także pokazanie, że dzieci naprawdę lubią i chcą czytać książki. Bo przecież czytanie rozwija, uskrzydla, pobudza wyobraźnię, bawi, uczy…

  Impreza odbyła się oczywiście w plenerze, na trawniku między szkołą podstawową a salą gimnastyczną. Pogoda dopisała, więc uczniowie siedzieli wygodnie na trawie, matach, poduszkach, kocach i świetnie się bawili.

  Czytaj Więcej o: Czytanie na trawie
 • Pasowanie na czytelnika wyróżnione

  W czwartek, 15 czerwca, wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali prawowitymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

              Podczas uroczystości Pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie. Jednak zanim to  nastąpiło, dzieci utrwaliły sobie zasady zachowania się w bibliotece oraz przypomniały regulamin biblioteki i prośby książki, wykazały się też znakomitą wiedzą na temat bajek.

  Jest w książkach potęga
  I rozum jest wszelki.
  Po książki, gdy sięgniesz,
  Ty też będziesz wielki.

  Czytaj Więcej o: Pasowanie na czytelnika
 • Powitanie lata na wesoło wyróżnione

  21czerwca 2023r w naszej szkole uczniowie klas I-III na sportowo i wesoło powitali  wakacyjną porę roku –LATO.

  Pani dyrektor Bożena Wysocka uroczyście otworzyła to wydarzenie szkolne. Uczniowie na poziomie każdej klasy rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach sportowych, dobrze  bawiąc się przy muzyce.  Następnie brali czynny udział w zajęciach  przygotowanych przez  Policjantów z Komisariatu w Subkowach, pod hasłem: „Bezpieczny wypoczynek podczas wakacji”. Uczniowie dowiedzieli się, jak bezpieczne wypoczywać, a następnie ćwiczyli na fantomach udzielanie pierwszej pomocy. Tego pięknego, upalnego dnia wszyscy podzieliliśmy się pozytywną, letnią energią!  Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

  Czytaj Więcej o: Powitanie lata na wesoło
 • Klasa 3b w Grodzie Żywej Historii wyróżnione

  W środę, 21 czerwca 2023r.,  uczniowie klasy 3b zakończyli  I etap edukacyjny  w Grodzie Rycerzy Kerin w Subkowach. Organizatorami tej wspaniałej przygody dla dzieci byli rodzice. Dzieci chętnie angażowały się w odgrywanie historycznych ról. Miały możliwość włożenia ciężkiej zbroi, stroju historycznego, wzięcia do ręki ogromnie ciężkiego miecza i tarczy, a także włóczni i topora. Pan Robert Nowakowski w sposób humorystyczny i bardzo ciekawy  przedstawił Lekcję Żywej Historii.

  Czytaj Więcej o: Klasa 3b w Grodzie Żywej Historii
 • Teatrzyk profilaktyczny dla uczniów klas I-III wyróżnione

  15 czerwca  2023r  uczniowie klas I-III obejrzeli bajkę profilaktyczną pt.: „Tajemniczy skrzat”.  Bajka opowiadała o małej Lence, która ma problem z rozładowaniem swoich emocji i  uwielbia grać w gry komputerowe. Pewnego dnia odwiedza ją tajemniczy gość skrzat Franek, który prosi dziewczynkę o zaopiekowanie się ważnym dla skrzatów pudełkiem. Czy dziewczynka sprostała zadaniu ? Czy okazała się przyjaciółką skrzata ?  Według uczniów naszej szkoły, którzy obejrzeli przedstawienie z dużym zainteresowaniem i żywo reagowali na to, co działo się na scenie -  tak.

   

  Czytaj Więcej o: Teatrzyk profilaktyczny dla uczniów klas I-III
 • Piknik rodzinny w klasie Ia wyróżnione

  16 czerwca uczniowie  klasy 1a wraz z rodzicami spotkali się na pikniku rodzinnym zorganizowanym na terenie naszej szkoły. Był to czas, podczas którego wszyscy na łonie natury, aktywnie uczestniczyli w proponowanych zabawach:” "Makrofotografia i fotograficzny trop”, ” Zabawa w chowanego”, ” Dotykany berek”, „ Podaj hasło”.  Były też wyścigi rzędów „dzieci kontra rodzice”, dmuchanie kolorowych balonów, robienie tatuaży, gry i rozmowy na kocykach.

   

  Czytaj Więcej o: Piknik rodzinny w klasie Ia