Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

Klasa Ia w lesie

W środę 5 października korzystając z pięknej, jesiennej pogody, dzieci z klasy I a wybrały się na wycieczkę do lasu, a dokładniej na zajęcia terenowe. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie dzieciom środowiska przyrodniczego, jakim jest las, zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą, rozbudzenie ich potrzeb poznawczych oraz zwrócenie uwagi na różnorodność otaczającego świata.

Idąc przez las dzieci pamiętały o kulturalnym zachowaniu się, o tym, żeby nie hałasować i nie zaśmiecać otoczenia, nie łamać gałęzi. Zauważały każde mijane kwiaty, paprotki, rozpoznawały drzewa. Dowiedziały się jakie drzewa można zobaczyć w lesie, jak powstaje las, skąd się bierze drewno, jakie zwierzęta można spotkać w lesie. Zobaczyły paśnik, w którym dokarmiane są zwierzęta zimą. Obok paśnika zauważyły sól dla zwierzaków. Mogły też obserwować  małe zwierzęta za pomocą lup. Największą radość mieli wszyscy, gdy znaleźli jadalnego grzyba. Po powrocie do klasy stwierdziły, że „fajny był ten wypad”.

Banery/Logo

Logo szkoły