Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

             W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w naszej szkole udział wzięli uczniowie klas I-III, grono pedagogiczne wraz z dyrekcją, rodzice oraz zaproszeni goście, w tym wójt Gminy Subkowy Mirosław Murzydło.

Po przywitaniu uczniów, minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar II Wojny Światowej w 83. rocznicę jej wybuchu. Kolejna część uroczystości została poświęcona uczniom klas pierwszych.

  Na początku przywitały ich starsze koleżanki, trzecioklasistki, które przeprowadziły test na ucznia. Pierwszaki prawidłowo odpowiadały na pytania dotyczące naszej Ojczyzny i tym samym celująco zdały egzamin.

Potem odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych na sztandar szkoły- dzieci złożyły przyrzeczenie, że będą się starały być dobrymi uczniami, będą dbać o dobre imię szkoły oraz postarają się swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie ślubowanie złożyli również rodzice pierwszaków. Przyrzekli wspierać swoje dzieci, poświęcać im czas, ale też stawiać wymagania.

Po ślubowaniu rodziców dzieci z klas pierwszych zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej imienia Leonida Teligi w Subkowach. Pasowania dokonali, za pomocą symbolicznych ołówków, dyrektor Waldemar Pawlusek i dyrektor Bożena Wysocka. Część oficjalną zamknęliśmy odśpiewaniem hymnu szkoły.

Miłym akcentem okazało się wręczenie pierwszakom upominków ufundowanych przez Radę Rodziców oraz dyrektora Waldemara Pawluska.

Na koniec uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych na krótkie spotkanie z wychowawcą

Nowy Rok szkolny rozpoczęty!

Życzymy wszystkim radości ze zdobywania wiedzy i nowych umiejętności oraz zapału do nauki.

Banery/Logo

Logo szkoły