Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

IX Rajd Mikołajkowy za nami

Dnia 6 grudnia 2021r. Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK "Zaplątane Sznurówki" w Subkowach zorganizowało już IX Mikołajkowy Rajd Pieszy z Latarkami. Była to impreza krajoznawcza skierowana głównie do dzieci i młodzieży z gminy Subkowy. Jej celem było dotarcie do grodziska wczesnośredniowiecznego w Waćmierku - najlepiej zachowanego na Kociewiu. W sumie tam i z powrotem trasa liczyła 12 kilometrów.

Podczas wędrówki uczestnicy poszukiwali elementów stroju św. Mikołaja, co było połączone ze zdrowym poczęstunkiem i promocją aktywnego trybu życia.

Przy samym grodzisku na piechurów czekało ognisko i posiłek regeneracyjny w formie kiełbaski oraz gorącej herbaty. Mimo zimowej aury frekwencja dopisała. W sumie było osiemdziesięcioro uczestników, w tym sześćdziesięcioro dzieci i młodzieży. Wszyscy mogli w sposób aktywny poznać walory przyrodniczo - historyczne naszej najbliższej okolicy.

Impreza nie byłaby możliwa bez zaangażowania wielu osób i instytucji. Dziękujemy za wsparcie Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Subkowach, nauczycielom i pracownikom obsługi Zespołu Szkół w Subkowach, opiekunom imprezy spoza szkoły - w tym absolwentom, Piekarni w Subkowach, pani Mirosławie Domaros oraz Leśnictwu Swarożyn.

Do zobaczenia za rok!

Ps. W załączonym linku można zapoznać się z relacją z imprezy na falach radia internetowego Radio Koncao w audycji Piwniczing Artystyczny odc.43.  pt. ,,Pieszo i na skrzydłach". Link do programu będzie aktywny od godziny 21.00 w poniedziałek 13 grudnia.

https://www.youtube.com/watch?v=_EmjJr_ccbo

Banery/Logo

Logo szkoły