Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

"Uczyć tak aby uczeń zrozumiał"

Klasy III w Toruniu

24 maja 2023 r. uczniowie klas 3a i 3b wraz z wychowawcami oraz panią higienistką Grażyną Skoczylas uczestniczyli w całodziennej wycieczce do Torunia. Pierwszym punktem przygody w Toruniu było zwiedzenie Muzeum Historii Torunia oraz Muzeum Okręgowego, gdzie uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Muzealni tropiciele” oraz „Obudź śpiącego rycerza”.

 

Kolejną atrakcję stanowiły warsztaty z pieczenia pierników w Muzeum Piernika Toruńskiego. Uczestnicy, pod czujnym okiem Mistrza Piernikarskiego, własnoręcznie przygotowali ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały. Po warsztatach piernikarskich zwiedzający udali się na drugie piętro Muzeum, które prezentuje manufakturę z początku XX wieku. Uwagę dzieci zwróciły przede wszystkim oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec oraz kolekcja form do wypieku pierników. Oczywiście, nie zabrakło też czasu na zakupy słodkich pamiątek w muzealnym sklepiku.

Po południu przyszedł czas na poznanie tajemnic kosmosu i planet podczas wizyty w Planetarium oraz zwiedzanie Starego Miasta. Szczególne zainteresowanie wzbudziła Krzywa Wieża, a wielokrotne próby stania prosto przy jej ścianie zawsze kończyły się niepowodzeniem. Pod Domem Kopernika wszyscy uczestnicy wyjazdu wykonali wspólne zdjęcie.

Pobyt w Toruniu zakończył spacer po Bulwarze Filadelfijskim i relaks na pokładzie statku Wanda w trakcie rejsu po Wiśle. Z pokładu podziwiać można było piękną panoramę miasta skąpaną w majowym słońcu.

Czas spędzony w mieście Kopernika dostarczył naszym uczniom mnóstwo pozytywnych przeżyć, radości i zabawy. Wiadomości zdobyte w tak atrakcyjny sposób pozostają na dłużej w pamięci.

Banery/Logo

Logo szkoły